Достапни линкови

logo-print

Евакуација на Универзитетот Харвард


Универзитетот Харвард денеска нареди итна евакуација на четири згради во Кембриџ, Масачусетс, поради извештаи дека таму имало експлозив. Елитниот американски универзитет прецизира дека тоа било направено како мерка на предострожност додека се работело на истрагата која утврдила дека во зградите сепак немало поставено експлозив.
XS
SM
MD
LG