Достапни линкови

logo-print

Израелските сили убија два либански војника


Израелската армија соопшти дека нејзините војници застрелале двајца либански војници, неколку часа откако снајперист на либанската армија убил израелски војник.
Израелските сили идентификувале сомнителни движења по границата и застрелале двајца либански војници.
Двата инциденти се случија во западниот дел на границата каде Израел и Хезболах водеа 34 дена војуваа во 2006 година.
XS
SM
MD
LG