Достапни линкови

logo-print

Четиринаесетмина загинати во Кина


Четиринаесетмина загинале во немири во кинеската провинција Џинџијанг во западниот дел на замјата, јавуваат тамошните медиуми. Меѓу жртвите има двајца полицајци. Владата соопшти дека група демонстранти ја нападнале полицијата со ножеви и експлозивни направи. Полицајците биле на терен за апсење на осомничени за криминал во село во близина на градот Кашгар.
XS
SM
MD
LG