Достапни линкови

logo-print

Сообраќајка на Филипините, 22 загинати


Најмалку 22 лица загинаа во сообраќајна несреќа на Филипнините кога автобус излетал од надвозник и удрил во комбе утрово. На телевизиските снимки се гледаат мртви тела околу местото на несреќата. За сега не се јасни причините за сообраќајката но возилата се движеле по мокар коловоз.
XS
SM
MD
LG