Достапни линкови

logo-print

Осуммина убиени во експлозии во Авганистан


Осуммина загинаа во два напади со бомби поставени покрај патишта во Авганистан, потврдија властите. Министерството за внатрешни работи соопшти дека четворица цивили загинале кога нивното возило преминало преку експлозивна направа во провинцијата Кунар. Четворица полицајци биле убиени а многумина се повредени во експлозија на бомба во соседната провинција Нагархар. Претходно двајца разузнавачи беа повредени претпладнево во напад на установа во близина на границата меѓу Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG