Достапни линкови

logo-print

Нападнат јапонски дипломат во Јемен


Јапонски дипломат беше избоден со нож во главниот град на Јемен денеска. Претставник на јапонската амбасада во Сана потврди дека дипломатот бил прободен неколку пати додека излегувал од својот автомобил. Безбедносните служби сметаат дека станува збор за обид за киднапирање. Исламистички милитанти често организираат киднапирања во Јемен.
XS
SM
MD
LG