Достапни линкови

logo-print

Телото на Мандела пренесено во неговото родно место


Ковчегот со посмртните останки на Нелсон Мандела пристигна во Кјууну, родното место на покојниот претседател на Јужна Африка. Илјадници луѓе се наредија покрај патот долг 32 километри по кој се движеше конвојот од автомобили. Погребот е закажан за утре со мала церемонија за семејството и најблиските.
XS
SM
MD
LG