Достапни линкови

logo-print

Иранските власти тврдат дека уапсиле британски агент


Иранските власти тврдат дека уапсиле шпион кој работел за британската агенција МИ6 во градот Керман во југоистокот на земјата. Иранските медиуми јавуваат дека осомничениот признал дека контактирал со британската агенција 11 пати во текот на престојот во Иран и во други земји. Иранските власти повремено тврдат дека апселе агенти на странски тајни служби но ретко има детали за акциите.
XS
SM
MD
LG