Достапни линкови

logo-print

Филмска проекција во Меморијалниот центар на холокаустот


Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија организира проекција на филмот „Fate did not let me go“ во режија на Јаков Седлар и Доминик Седлар. Филмот ќе биде прикажан во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија. Пред проекцијата ќе се обратат Стефан Олендорф, основач на Олендорф центарот за човечко разбирање од Њу Џерси, САД, режисерот на филмот Седлар и главниот рабин на Хрватска Лучиано Прелевиќ.
XS
SM
MD
LG