Достапни линкови

logo-print

ЕУ министрите ќе решаваат за Македонија во вторник


Министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија, на состанокот на Советот за општи рбаоти во вторник во Брисел, ќе решаваат дали Македонија ќе добие датум за почеток на преговори за членство во Унијата.
Македонскиот вицепремиер за евроинтеграции Фамтир Бесими денеска по средбите со амбасадорите на ЕУ изјавил за МИА дека за Македонија немало консензус за ова прашање.
XS
SM
MD
LG