Достапни линкови

logo-print

Откриен експлозив во возило кај албанската Влада


Тирана

Тирана

По добиениот анонимен телефонски повик за поставена бомба во албанската Влада во Тирана, полицијата денеска не пронашла ништо во заградата, но затоа припадник на гардата при рутинска контрола открил експлозив во возило марка „Пежо“, сопственост на перфектот на Валона, Бесник Дервиши. Станува збор за 200 грама експлозив, со два детонатора и мобилен телефон. Во возилото имало две лица, но се уште нема информации дали возилото било украдено или во него бил сопственикот, кој можеби и бил потенцијална цел на напад.
XS
SM
MD
LG