Достапни линкови

Попоски во Софија, бугарски дипломати во Скопје


Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски денеска и утре ќе оствари работна посета на Бугарија каде што ќе биде примен од министерот за надворешни работи Кристијан Вигенин. Предвидено е во Народното Собрание Попоски да има средба со членовите на Групата за пријателство меѓу двете земји, како и да одржи предавање во Институтот на Министерството за надворешни работи во Софија. Денеска во Скопје делегации на министерствата за надворешни работи на Македонија и Бугарија на консултации за продлабочување на соработката во контекст на евроинтеграциите.
XS
SM
MD
LG