Достапни линкови

logo-print

Проблем со систем за ладење на Меѓународната вселенска станица


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека има проблем со еден од системите за ладење на Меѓународната вселенска станица. Официјални лица го опишаа проблемот како потенцијално сериозен, но оти тој не претставува непосредна закана за членовите на екипажот во кој има тројца Руси, двајца Американци и еден Јапонец. Тие изјавија дека инженерски тим работи на решавање на проблемот.
XS
SM
MD
LG