Достапни линкови

logo-print

Грците лути што Бутарис стоел пред банер на кој пишувало Македонија


Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис во Скопје одржа прес конференција пред банер на кој пишуваше „Стопанската комора на Македонија“, јавуваат денеска грчките медиуми изненадени што тој прифатил да зборува пред таков натпис. Фотографијата на Бутарис пред банерот на Стопанската комора на Македонија предизвика остри реакции меѓу читателите. Извори од кабинетот на Бутарис за изјавиле дека градоначалникот не забележал што пишувало на банерот зад него.
Бутарис вчера во Стопанската комора во Скопје присуствуваше на презентација на областите кои Солун ги има дефинирано како можност за унапредување на билатералната соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG