Достапни линкови

logo-print

ОН најавија воздушен хуманитарен мост за Сирија


Обединетите нации најавија дека ќе воспостават воздушен мост за снабдување со храна и други неопходни продукти од Ирак за Сирија, откако двете земји ќе го прифатат таквиот план. Над 100 илјади луѓе биле убиени во досегашната граѓанска војна во Сирија. Високиот комесаријат за бегалци соопшти дека околу 6 ипол милиони луѓе се расселени од нивните домови.
XS
SM
MD
LG