Достапни линкови

logo-print

Седумдесетина светски лидери на комеморацијата за МанделаЛидери од 70 земји се очекува да присуствуваат на комеморацијата за Нелсон Мандела што ќе се одржи денеска. Се проценува дека над 100 000 луѓе ќе бидат присутни на стадионот во Јоханезбург. Американскиот претседател Барак Обама, британскиот премиер, Дејвид Камерон и францускиот претседател Франсоа Оланд се само дел од најавените присутни. Голем дел од присутните ќе одржат и говори.
XS
SM
MD
LG