Достапни линкови

logo-print

Во Ирак денеска 20 жртви


Околу 20 луѓе ги загубија животите при нападите во Ирак.
Најголем инцидент била денешната експлозија на автомобил бомба во градот Бухриз на 60 километри северно од Багдад, според извештаите, загинале најмалку 12 луѓе, а биле ранети 24. Насилството во Ирак е најинтензивно во последниве пет години. Само во оваа година загинале над 8 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG