Достапни линкови

logo-print

Ослободени четворицата киднапирани турски војници


Курдските бунтовници денеска ги ослободиле ччетворицата турски војници киднапирани вчера на југоистокот на Турција. „Војниците се во добра здравствена состојба“, изјави претставник на турската армија. Киднапирањето се случи близу Дијарбакир, најголем град во југоисточна Анадолија за време на немирите по убиство на двајца курдски демонстранти во петокот.
XS
SM
MD
LG