Достапни линкови

logo-print

Помош за опожарените во Топанско поле


Семејствата од опожарените куќи во Тенеќе Маало во Топанско поле ќе бидат сместени во одморалиштето во Љубанци, а ќе добијат и парична помош, храна и хигиенски пакети.Скопскиот градоначалник Коце Трајановски најави дека Град Скопје ќе им помогне со околу 1,5 милиони денари за да се обезбедат сретства за реконструкција на нивните домови. Црвениот крст на Град Скопје информира дека доставиле по 30 пакети храна и хигиенски производи за да ги задоволат потребите на 100 лица.Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје, Благоја Менковски информираше дека во пожарот кој бил пријавен синоќа се интервенирало со 17 возила и 45 пожарникар.
XS
SM
MD
LG