Достапни линкови

logo-print

Откажани летови во Лондон поради проблеми во контролата за летање


Голем број летови денеска се одложени или се откажани на најфреквентниот аеродром во Британија поради технички проблеми во централната контрола за летање. Проблемот се случил во контролниот центар на југот на Англија кога системот не можел да премине од ноќен на дневен режим на работа. Од Контролата за летање истакнуваат дека безбедноста на патниците не е доведена во прашање, но дека некои летови ќе доцнат.На лондонскиот аеродром Хитроу кој е најфреквентен во Европа многу вчерашни летови доцнеа и по неколку часови.
XS
SM
MD
LG