Достапни линкови

logo-print

Ноќеска оштетен споменикот на Цар Душан


Група од 20 до 30 граѓани изминатата ноќ се обидела да го урне споменикот на Цар Душан на Мостот на цивилизациите во Скопје, јави ТВ Алсат - М.

Сепак и покрај обидите, групата не успеала да го урне споменикот туку го оштетила. Како што пренесува телевизијата, меѓу граѓаните имало и претставници на ДУИ.

Претходно на социјалните мрежи беше упатен повик за одржување протест денеска во 12 часот за уривање на споменикот.

Засега се уште не се знае официјално кој е нарачателот на изградбата на овој споменик.
XS
SM
MD
LG