Достапни линкови

logo-print

Обама на погребот на Мандела


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ќе отпатува во идната недела во Јужноафриканската Република за да присуствува на погребот на поранешниот претседател на таа земја Нелсон Мандела кој почина вчера. „Претседателот Обама и првата дама Мишел ќе присуствуваат на меморијалните церемонии во Јужна Африка“, соопшти портпаролот на Белата куќа Џим Керни.
XS
SM
MD
LG