Достапни линкови

logo-print

Во Сочи разговори Путин Јанукович


 Виктор Јанукович

Виктор Јанукович

Претседателите на Русија и на Украина Владимир Путин и Виктор Јанукович денеска во Сочи воделе разговори за трговски и економските односи меѓу двете земји, соопшти Кремљ. Јанукович пристигна во Сочи по официјалната посета на Кина. Во меѓувреме, во Украина продолжуваат демонстрациите против владината одлука да се откаже од потпишувањето на Спогодбата за асоцијација со Европската унија.
XS
SM
MD
LG