Достапни линкови

logo-print

Иванов испрати сочувство по повод смртта на Мандела


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод смртта на поранешниот јужноафрикански претседател Нелсон Мандела, испрати писмо со сочувство до претседателот на Јужноафриканската Република Џејкоб Зума.
Во трајно сеќавање, како што вели Иванов, ни остануваат неговите зборови: „Да се биде слободен не значи само да се отфрлат синџирите, туку и да се живее со почитување и унапредување на слободата на другите“.
XS
SM
MD
LG