Достапни линкови

logo-print

Русија реагира на американски обвинувања за проневера


Русија ги осуди американските обвинувања дека руски дипломати со нивните сопруги оштетиле американска здравствена програма наменета да им помогне на сиромашните. Заменик-министерот за надворешни работи Сергеј Рјабков рече дека вкавите обвинувања произлегуваат од анти-руски сили во Соединетите американски држави. Тој обвини американски тајни агенти за неовластено следење на руските дипломати.
XS
SM
MD
LG