Достапни линкови

logo-print

Најмалку 52 загинати во Јемен


Најмалку 52 лица загинале во серија напади на министерството за надворешни работи на Јемен, соопштија властите. Околу 167 се повредени во инцидентот кој го извршил бомбаш самоубиец. Според надлежните, цел на нападот била болница во комплексот а меѓу загинатите има и странци.
XS
SM
MD
LG