Достапни линкови

logo-print

Судот во Киев нареди деблокада на владината зграда


Во Киев каде што денеска се одржува состанок на шефовите на дипломатиите на ОБСЕ, Судот им нареди на демонстрантите да ги прекинат блокадите на влезовите на владината зграда.
Протестите во Киев започнаа откако украинската влада одби да ја потпише спогодбата за асоцијација со Европската унија.
XS
SM
MD
LG