Достапни линкови

logo-print

Франција со закон за казнување клиенти на проститутки


Долниот дом на францускиот парламент денеска го усвои предложениот закон за казнување клиенти на проститутките во таа земја. Со законот се предвидува парична казна од илјада и петстотини евра за оние што бараат услуги од проститутки. За да стапи во сила законот треба да го усвои и горниот дом на парламентот, Сенатот.
XS
SM
MD
LG