Достапни линкови

logo-print

Во Русија расте бројот на етничко мотивирани напади


имигранти во Москва

имигранти во Москва

Во најновиот извештај на невладината организација Сова со седиште во Москва се наведува дека во текот на оваа година во Русија биле убиени 19 луѓе, а 168 повредени во етнички мотивирани напади. Во извештајот се додава дека најсмртоносните напади се случиле во Москва и оти најголем број од нив биле изведени од припадници на ултранационалистички организации.
XS
SM
MD
LG