Достапни линкови

logo-print

Гугл прави робот


Гугл презеде седум технолошки компании во настојувањето да направи нова генерација роботи, пишува денешен „Њујорк тајмс“, прецизирајќи дека на чело на проектот е Енди Рубин, човекот кој раководел во правењето на софтерот за мобилни телефони Андроид. Упатените наведуваат дека цел на проектот е автоматизирање на синџирот на испорака на производи. Тие оценуваат дека проектот на Гугл бил пореален од оној на интернет дистрибуторот Амазон кој планира стоката да ја испорачува со беспилотни летала.
XS
SM
MD
LG