Достапни линкови

logo-print

Тепачка меѓу руски пратеници за споменик


Двајца руски пратеници од владејачката партија Единствена Русија вчера се степале во Думата. Пратеникот Адам Делимканов кој му е роднина на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров се степал со неговиот колега Алексеј Зурављов откако се скарале околу изградбата на споменик во Гудермес на една девојка која во 19 век загинала откако се противела на руското царско освојување на Северен Кавказ. Случајот го испитувала полицијата.
XS
SM
MD
LG