Достапни линкови

logo-print

Убиен командант на Хезболах во Бејрут


Хезболах

Хезболах

Либанската милитантна шиитска организација Хезболах соопшти дека еден од нивните команданти Хасан ал Лакис бил убиен ноќеска пред неговиот дом во Бејрут. Хезболах не соопшти повеќе детали а за убиството го обвини Израел.
XS
SM
MD
LG