Достапни линкови

logo-print

Папата оствари средба со израелскиот премиер Нетанјаху


Папата Франческо со иралескиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Папата Франческо со иралескиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Папата Франческо се сретна со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ватикан и притоа повика на воспоставување на траен мир на Блискиот исток. Според соопштението, во фокусот на разговорите била комплексната политичка и социјална ситуација на Блискиот исток, со особен акцент врз рестартирањето на израелско-палестинските преговори. Нетанјаху го повикал папата да го посети Израел.
XS
SM
MD
LG