Достапни линкови

logo-print

Одложен грчко македонскиот бизнис форум во Атина


Грчко македонскиот бизнис форум што требаше да се одржи на 17 декември во Атина е одложен, јави МИА. Засега нема официјално објаснување од организаторот, Атинската Комора за трговија и индустрија зошто го одложува форумот, ниту некакви најави за нов датум. Целта на форумот требаше, пред се, да биде да се истражи потенцијалот за понатамошен развој на трговската размена меѓу двете земји. Тоа требаше да биде прв бизнис форум во Атина, но не и прва средба на бизнисмените од двете земји. Македонско грчки деловни форуми до сега се одржани со стопанските комори на Солун и Халкидики.
XS
SM
MD
LG