Достапни линкови

logo-print

Шпенд Ахмети од Самоопределување победи во Приштина


Шпенд Ахмети

Шпенд Ахмети

Според Централната изборна комисија, во вториот круг од локалните избори на Косово, во Приштина победи Шпенд Ахмети од Самоопределување со 51,73 насто од гласовите.
Граѓанска иницијатива "Српска" пак ги доби повеќето општини со српско мнозинство на Косово. Во северна Митровица победник е Крстимир Пантиќ.
XS
SM
MD
LG