Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Ерменија за подобрување на односите


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во државна посета на Ерменија, каде што со ерменскиот претседател Серж Саркисијан ќе разговара околу продлабочување на билатералните односи и трговијата. Се очекува разговорите да бидат фокусирани на Царинската Унија предводена од Русија бидејќи Ерменија сака да се приклучи на оваа унија која освен Русија ја сочинуваат и Белорусија и Казахстан.
XS
SM
MD
LG