Достапни линкови

logo-print

Оланд ја прифатил поканата да ја посети ГрузијаОд кабинетот на грузискиот претседател соопштија дека францускиот претседател, Франсоа Оланд ќе ја посети земјата во наредните неколку месеци. Оланд, кој ја добил поканата на самитот на Источното партнерство во Вилнус, ја потврдил информацијата и пред новинарите.
XS
SM
MD
LG