Достапни линкови

logo-print

Егзекутирани 18 луѓе во Ирак


Ирачката полиција денеска открила 18 тела на егзекутирани луѓе во Мешада, на околу 30 километри северно од Багдад. Сите имале прострелни рани на главите. Претходно тие биле киднапирани од луѓе облечени во воени униформи. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG