Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во близина на иранскиот град Бушер


Нуклеарна централа во Бушер

Нуклеарна централа во Бушер

Геолошкиот центар на САД соопшти дека земјотресот со големината од 5,6 степени е регистриран на околу 60 километри североисточно од иранскиот град Бушер, каде Иран има нуклеарна централа.
Иранската новинска агенција ИРНА повикувајки се на локални преставници на власта јави дека засега нема извештаи на штета или жртви.
На социјалните медиуми во Саудиска Арабија се јавува дека земјотресот бил почувствуван во источната провинција на кралството.
XS
SM
MD
LG