Достапни линкови

logo-print

Летонскиот премиер поднесе оставка поради колапсот на Супермаркетот


Супермаркето Максима во Рига

Супермаркето Максима во Рига

Летонски премиер Владис Домбровскис поднесе оставка поради колапсот на супермаркетот во Рига на 21 ноември, при што загинаа 54 лица, а беа повредени околу 40. Тој за подоцна најави прес конференција.
Во тек е истрага, а како што се јавува, никој не го обвини премиерот или неговата влада за инцидентот.
XS
SM
MD
LG