Достапни линкови

logo-print

Кина надгледувала американски борбени авиони


Кинеското министерство за одбрана соопшти дека властите во земјата надгледувале два американски борбени авиони додека го прелетувале воздушниот простор над островите во источното кинеско море, територија која е предмет на спор меѓу Кина и Јапонија. Соединетите американски држави ги испратија авионите на прелет по кинеските најави за нови иницијативи за воздушна одбрана над островите.
XS
SM
MD
LG