Достапни линкови

logo-print

Обама во одбрана на нуклеарниот договор со Иран


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама коментирајќи ги критиките за новиот договор за нукеларната програма за Иран изјави дека била донесена вистинската одлука за зачувување на безбедноста на земјата. Според него, доколку договорот се имплементира ќе им обезбеди шанса на Вашингтон и Техеран да ја надминат недовербата, која со години постои двете земји. Сојузникот на САД, Израел и законодавците од Републиканската партија не се согласија со постигнатиот договор.
XS
SM
MD
LG