Достапни линкови

logo-print

Путин оствари средба со папата Франческо


Папата Франческо со рускиот премиер Владимир Путин

Папата Франческо со рускиот премиер Владимир Путин

Папата Франческо оствари средба со рускиот премиер Владимир Путин. Тоа е воедно и прва средба на еден руски лидер со папата. Според соопштението на Ватикан, тие разговарале за потребата од итна иницијатива за мирно решавање на конфликтот во Сирија. Путин е во план да се сретне и со италијанскиот претседател Џорџио Наполитано и со премиерот Енрико Лета.
XS
SM
MD
LG