Достапни линкови

logo-print

Анти американски протести во Пешевар


Во Пешевар, Пакистан, подржувачите на двете главни политички партии одржаа демонстрации поради американските напади со безпилотни летала.
Двете партии бараат да биде блокирана маршутата по која се одвиваат набавките на силите на НАТО за Авганистан а кои минуваат низ територија на Пакистан се додека не запрат американските напади.
Во последниот напад со американско безпилотно летало се убиени 6 луѓе во регионот Кибер Паштунква.
XS
SM
MD
LG