Достапни линкови

logo-print

Нова акција против илегални имигранти во Москва


Московската полиција повторно била во акција за контрола на илегални имигранти во трговски центар во населбата Љублино, при што уапсила околу 700 лица. Некои се обидувале да избегаат, но полицијата ги блокирала сите влезови и излези на објектот. Слична полициска акција во истиот трговски центар имаше и пред една недела, кога беа уапсени околу илјада луѓе.
XS
SM
MD
LG