Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртвите во Летонија


Најмалку 45 луѓе загинале, а над 30 биле ранети кога синоќа се урнал покрив на еден супермаркет во летонскиот главен град Рига. Спасувачките екипи ја продолжуваат работата во потрага по луѓе под урнатиот покрив. Причината за уривањето се уште се истражува, но се дознава дека на покривот била во тек изградба на зимска градина.
XS
SM
MD
LG