Достапни линкови

logo-print

Лавров на преговорите со Иран во Женева


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров треба да се вклучи во преговорите на шестте светски сили со Иран околу неговата контроверзна нуклеарна програма што се водат во Женева. На нив се разговара за можноста Техеран да го запре збогатувањето ураниум, а за возвврат ќе му бидат олеснети санкциите од меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG