Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртвите во Рига


Најмалку 32 лице загинаа при уривање на покрив во преполн супермаркет во главниот град на Летонија, Рига.
Спасувачките екипи сеуште бараат жртви под урнатините а официјални претставници апелираа за донирање крв.
Властите соопштија дека тројца од загинатите биле пожарникари.
Најмалку 36 лица се повредени, а причините за несреќата се уште не се познати. На покривот на супермаркетот се градела зимска градина.
Кровот бил направен во 2011 година.
XS
SM
MD
LG