Достапни линкови

logo-print

Побаран крај на блокадите на земјоделците во Париз


Француската влада денеска побара од земјоделците веднаш да прекинат да ги блокираат улиците во Париз како дел од нивниот протест против зголемувањето на даноците. Министерот за транспорт Фредерик Кувие изјави дека блокадите веќе резултирале со сообраќајна несреќа во која загинало едно лице. Земјоделците протестираат и против зголемената контрола и зацврстените механизми за проверка на нивните производи.
XS
SM
MD
LG