Достапни линкови

logo-print

Уапсено лице со лажна бомба во Анкара


 Реџеп Таип Ердоган

Реџеп Таип Ердоган

Турската полиција денеска уапсила лице кое носело лажна експлозивна направа пред зградата на владата на премиерот Реџеп Таип Ердоган во Анкара. Министерот за внатрешни работи Муамер Ѓулер изјави дека станувало збор за ментално нестабилно лице кое било на возраст од 52 години. Ердоган за време на инциднетот не бил во зградата.
XS
SM
MD
LG